Квіти

Посіємо валеріану лікарську, яка допоможе від стресових станів

А ви не думали посадити валеріану у себе на ділянці? Знайти цю рослину можна в природі, біля водойм, на узліссі, на сирих луках, біля болота. Рубрика: Садівникам розповідає її корисні властивості, як правильно робити настоянку, інше дивіться нижче.

Опис

Валеріана – це багаторічна рослина, яка досягає висоти до 1,5 метра і більше. Має пряме стебло, листочки супротивні, непарноперисті, суцвіття – білого або біло-рожевого забарвлення. Цвітіння тривале – з червня до серпня. Невелике кореневище короткого типу, з великою кількістю шнуроподібного коріння бурого або жовтого відтінку. Саме ця частина рослини вважається найбільш лікарською.

Посіємо валеріану лікарську, яка допоможе від стресових станів

Трішки історії

У наших древніх предків валеріана цінувалася за ароматні властивості, тому застосовувалася в парфумерії, а також у медицині, як засіб, що чинить оздоровчу дію на шлунок. Також вживався настій валеріана при захворюваннях печінки, нирок, сечового міхура. Робили із рослини навіть вино. Але сьогодні навряд чи нам захотілося б отримати парфуми з ароматом валеріанки.

Корисні властивості

Медицина не стоїть на місці, і вже давно доведено, що валеріана відрізняється потужною седативною і транквілізуючою дією, регулює роботу серця, має сечогінні властивості, покращує сон, допомагає при стресових станах.

Лікарська рослина надає благотворну дію тільки при тривалому та регулярному її вживанні. Не потрібно чекати швидкого ефекту від цих ліків. Найсильніший вплив на організм людини надають кореневища.

Коли збирають кореневища

Валеріану збирають вже восени, у вересні, жовтні, коли рослина ж засохла. У цей період кореневище багате на найбільшу кількість корисних речовин. Їх потрібно викопати, просушити та повісити під навісом. Висушене коріння набуває аромату, воно стає більш темного забарвлення.

Як зробити відвар з висушеного коріння

Відвар готується в такий спосіб. Потрібно 2 ст. ложки висушеної суміші з коріння, що заливається склянкою окропу. Далі вона нагрівається у каструльці протягом п’ятнадцяти хвилин на водяній бані. Потім її охолоджують та проціджують. Приймають по 2 ст. ложки через півгодини після їди. Пити від 2-х тижнів до місяця. Можна заварити і в термосі: одна столова ложка висушеного коріння на 1 л окропу. Вживати 3 рази на день по 1 склянці.

Основу таких ліків як корвалол становить валеріана.

Посіємо валеріану лікарську, яка допоможе від стресових станів

Як зробити настоянку

Висушене коріння заливається 70 процентним спиртом у пайовому співвідношенні 1:5. Пити по 20 крапель за один прийом тричі на день. Курс прийому до 3 тижнів.

Корисною вважається ванна з відваром коріння. Її краще приймати на ніч, вона заспокоює нерви, знімає нервове збудження, покращує роботу серця та сон.

Побічні ефекти

млявість, сонливість, пригнічений і пригнічений стан, зниження працездатності – це «побочки» при вживанні валеріани. Якщо вони мають місце, слід зменшити дозу настоянки або відвару, або зовсім на час відмовитися від цих ліків.

Як посіяти

Насіння сіє відразу в грунт ранньою весною, як тільки зійшов сніг. Відстань міжрядь має бути не менше 25 см, оскільки рослина висока. Сходи проріджують через 5-10 днів після появи. Рослина зацвіте лише на другий рік. Рослина також розмножується за допомогою кореневища.

Related posts

Leave a Comment