Догляд

Що показує біль у животі зліва?

Біль у животі – дуже поширене захворювання, яке, на жаль, у багатьох випадках ми ігноруємо. Зазвичай воно триває від кількох хвилин до кількох годин, саме обмежене і варіюється за ступенем важкості. Розташування болю також важливе, оскільки воно може сказати нам, який орган уражений. Біль у животі зліва є тривожним симптомом, оскільки може вказувати на серйозні стани, що вимагають якнайшвидше хірургічного втручання. Зазвичай тоді біль дуже сильний і заважає нормальному функціонуванню, а також змушує певне положення, в якому інтенсивність нездужання менша. Лівосторонній біль у животі може бути викликаний панкреатитом або гастритом, спленомегалією, аднекситом або навіть аневризмою черевної аорти. Тому цей симптом не можна недооцінювати та слід звернутися до лікаря, щоб визначити його причину. Про що ще може свідчити біль у животі зліва розповідає цей портал https://cbo.org.ua/category/rizne/.

Гострий біль у животі зліва під ребрами

Сильний біль у верхній частині живота, біля лівого підребер’я може бути симптомом гострого панкреатиту. Біль стає дуже сильним, стійким і пронизливим і поширюється по спині. Триває до кількох днів і часто не проходить після прийому знеболювальних та протизапальних препаратів. Воно може дещо зменшуватись, коли людина в сидячому положенні нахиляється вперед, і може збільшуватись при глибшому диханні чи кашлі. Біль супроводжується нудотою, блюванням, підвищенням температури тіла та відсутністю апетиту.

Менш інтенсивний, але постійний біль у животі зліва під ребрами може вказувати на хронічний панкреатит, що виникає внаслідок поступового ураження органу. Супроводжується метеоризмом, почуттям розпирання, блюванням та жирним проносом. При болях підшлункової залози слід якнайшвидше проконсультуватися з лікарем, оскільки захворювання цього органу можуть бути небезпечними для життя.

Що показує біль у животі зліва?

Пульсуючий біль у животі зліва

Біль у лівій частині живота, що описується як пульсуючий і віддає в нижню частину спини або промежину, може бути аневризмою черевної аорти. Потім ця головна артерія розширюється і з’являється опуклість, тобто аневризма. Найчастіші причини – літній вік, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, ішемічна хвороба серця чи обструктивна хвороба легень. Біль у животі супроводжується почуттям розпирання після їжі, болями в спині в попереково-крижовій ділянці, набряком ніг та гематурією. При таких симптомах потрібно якнайшвидше проконсультуватися з лікарем, оскільки аневризма може розірватися, що проявляється раптовим нестерпним болем. Це також може спричинити геморагічний шок, порушення зору, парез кінцівок та втрату свідомості. Єдиний порятунок – судинна хірургія.

Біль у животі зліва під ребрами

Біль у лівому підребер’ї також може вказувати на проблеми із селезінкою. Найчастіше це викликано збільшенням цього органу, який починає тиснути на оточуючі. Причинами такого стану можуть бути інфекційні захворювання, цироз печінки, кісти селезінки, аутоімунні захворювання або навіть застуда. Біль у животі супроводжується болем у спині, нудотою та почуттям розпирання. На щастя, збільшена селезінка може повернутися до норми при правильному лікуванні. Швидкий біль у селезінці з іррадіацією в ліве плече може вказувати на розрив органу через травму (наприклад, дорожньо-транспортну пригоду). Це викликає потужну кровотечу, і єдине рішення – видалити селезінку.

Біль у животі зліва вгорі

Ще однією причиною болів у животі під лівим підребер’ям можуть бути шлунково-кишкові захворювання. Сильний, тупий і біль, що давить, може вказувати на виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки. Потім біль зазвичай з’являється натще (наприклад, вночі чи вранці) і зникає після їди. Вони обтяжливі, але пацієнт може працювати з ними. Полегшення надають антациди. Це може бути пов’язане із тривалим прийомом нестероїдних протизапальних препаратів або інфекцією. Останнє також може призвести до гастриту, який також проявляється болями у животі зліва. Це супроводжується симптомами нетравлення шлунка, блювоти з кров’ю та дьогтеподібного випорожнення.

Спастичний біль у животі зліва внизу

На лівій стороні живота, біля пупка знаходиться частина товстої або товстої кишки. Біль у цій галузі може вказувати на запалення дивертикулу товстої кишки. Вони виникають, коли стінка кишечника втрачає еластичність і знаходиться під високим тиском зсередини. Дивертикули зазвичай з’являються у людей похилого віку старше 40 років і у тих, хто дотримувався дієти з низьким вмістом клітковини. У дивертикулі проявляється спастичним болем у животі зліва, нудотою, діареєю, запором, лихоманкою, ознобом та рідким олівцем.

Що показує біль у животі зліва?

Переймоподібний біль унизу живота

Сильний, пекучий, переймоподібний біль внизу живота ліворуч або праворуч також може бути викликаний запаленням придатків, тобто яєчників та маткових труб. Досить часто зустрічається у жінок дітородного віку. Біль зви чно дифузна і різної інтенсивності, що іррадіює в стегні і пах, а часто і в поперек. Запалення супроводжується такими симптомами, як жар, нудота, блювання, діарея, неприємні виділення з піхви та біль під час статевого акту. За таких симптомів варто звернутися до гінеколога, адже невиліковне запалення може навіть призвести до безпліддя.

Пекучий біль у животі зліва

Крім того, пахова грижа може проявлятися у вигляді пекучого, колючого болю в лівій частині живота, що іррадіює в пах або мошонку. Біль посилюється при глибшому диханні, кашлі або піднятті тяжкості. Зазвичай тут також з’являється опуклість.

Related posts

Leave a Comment