Квіти

Чому виснажується ґрунт? 2 причини

Якщо останнім часом ваші врожаї не тішать, причиною цього може бути виснаження землі. Чому бідніють ґрунти?

Перша причина – у землю перестали вносити органіку. Родючість ґрунтів визначається наявністю гумусу, який у свою чергу робить ґрунт більш пухким та повітропроникним.

Він заповнюється від перегнивування у землі органіки. У гумусі містяться гумінові кислоти, що розчиняють мінерали до доступніших форм для коренів. Гумус має велику вологоємність, тому зменшується потреба в постійному поливі грядок. І це важливо для посушливих місць. Без гумусу грунт ущільнюється і страждає від нестачі кисню.

Наші предки були мудрими, оскільки вони залишали на полях після збирання врожаю рослинні рештки, що поповнювало ґрунт гумусом внаслідок їх перегнивання. Тому сьогодні ми отримали від них родючі землі.

На сьогодні цей кругообіг певною мірою порушився, оскільки рослинні рештки від урожаю спалюються і викидаються на звалище багатьма дачниками. Ґрунт поступово виснажується без надходження необхідної органіки.

Багато хто робить компостні купи та ями, і туди викидають усі рослинні залишки для розкладання. А потім навесні компост розкидають по грядках. Але цього все одно мало.

Чому виснажується ґрунт? 2 причини

Друга причина — перекопування та оранка ґрунту

Органіка розкладається в основному в результаті діяльності двох форм мікроорганізмів: аеробних бактерій, яким потрібне повітря, та анаеробних бактерій. Перші розкладають органіку у поверхневих шарах ґрунту на мінеральні елементи, які надходять у вигляді поживних речовин до рослин. У нижніх шарах живуть анаеробні бактерії. Вони здатні за харчовими ланцюгами «піднімати» для рослин мікроелементи з глибоких шарів ґрунту. Земля заповнюється гумусом.

В результаті перекопування ґрунту вміст гумусу в ній зменшується, ґрунт виснажується, і це впливає на врожай. Порушується пористість ґрунту. Крім того, перекопування спочатку розпушує ґрунт, але після дощів і поливу він покривається кіркою і стає щільним. До осені ґрунт на перекопаній грядці стає більш ущільненим, ніж на ділянці, яку не перекопували навесні.

Таким чином, можна зробити висновок, що потрібно використовувати безвідвальне або мінімальне перекопування ґрунту (причому для окремих регіонів орати землю не можна через ерозію), де застосовують чизельний плуг або плоскоріз Фокіна. А для збільшення родючості ґрунту не можна палити рослинні залишки та викидати їх із ділянки.

Related posts

One Thought to “Чому виснажується ґрунт? 2 причини”

  1. Марина

    Рекомендую новий блог порад для сільських мешканців.

Leave a Comment