Квіти

Заміна гною. Як я сушу очищення взимку

Всім відомо, що гній – це найкраще добриво для рослин. Але ситуація зараз така, що ця органіка досить дороге задоволення. Не всі дачники та городники можуть дозволити купити таке добриво собі на ділянку, а купити двигун для мотоблока можна за цим посиланням https://agrotech-trading.com.ua/dvigateli-motobloka.html. Ось і доводиться викручуватися, вигадуючи нові способи підживлення рослин та підвищення родючості землі.

Сушіння рослинних відходів з кухні

Багато дачників займаються сушінням деяких залишків рослинного походження. Це очищення від картоплі, моркви, кабачків, гарбуза, а також збирають лушпиння від насіння і яєчну шкаралупу, випитий чай, шкірку від бананів, лушпиння цибулі, мандаринові та апельсинові кірки, кірки хліба. Звичайно, в умовах квартири сушіння всіх цих залишків є трудомістким.

Але це, мабуть, один із доступних варіантів, як зберегти відходи взимку, щоб потім навесні внести в купу компосту або відразу закопати в грядки. Сушать по-різному: на радіаторі, батареях.

Заміна гною. Як я сушу очищення взимку

Потім подрібнюють, щоб місця у мішку відходи займали менше. При цьому запаху в квартирі нікого не буде.

Так робила і моя мама ще за радянських років: сушила очищення на батареях і складала в мішок. А навесні їхала на дачу і заповнювала ними компостну яму упереміж зі скошеною травою, викладаючи шарами. Хоч і раніше гній було дістати не проблема, але вона використовувала з користю, навіть кухонні відходи.

Інші надходять інакше, рослинні залишки не сушать, а відразу виносить на балкон у мішку. І раз на місяць вивозять на дачу. Але не всім виходить виїхати на дачу взимку.

Заміна гною. Як я сушу очищення взимку

Як я сушу рослинні залишки від картоплі

Як тільки почищу картопляні очищення, розміщую їх на старих газетах або паперових рушниках на 1-2 години, щоб вони трохи підсушилися і не були такими вологими.

Потім складаю їх у невеликі зшиті мішечки з тканини та кладу на батарею. За дві доби це вже будуть картопляні сухарики. Потім висипаю вже в більше мішки, де вони і зберігаються до весни.

Так само сушаться шкірка від бананів, яблук, морквяних очищень.

Навесні ще закопую картопляні очищення під ягідні чагарники (по периметру), а саме аґрус та смородину, отримую гарний урожай.

Хтось збирає і курячі, і рибні кістки, сушить їх, а потім перемелює та виходить кісткове борошно.

А яєчну шкаралупу я прожарюю в духовці, щоб цвілі не було і складаю в мішечок. Вона дуже допомагає від слимаків, коли я її розкладаю навколо капусти.

Related posts

One Thought to “Заміна гною. Як я сушу очищення взимку”

  1. Томара

    Цей сайт розповідає все про город та сад.

Leave a Comment