Тварини

Одні вдома: ви йдете на роботу, вихованці залишаються. Застрахуйте їхнє життя

Одним з головних моментів, який настає у житті господарів при покупці домашнього вихованця, це те, як привчити собаку чи кішку залишатися одним. Адже малюк може своїм гавкотом заважати сусідам, шкодити майно, а також відчувати величезний стрес від тривалого перебування на самоті. Є безліч методик, які можна використовувати, щоб привчити тварину, а також не зашкодити психіці та прискорити процес звикання.

Джастін Лі, сертифікований спеціаліст-ветеринар і співробітник компанії Pumpkin Pet Insurance радить власникам почати заздалегідь “готувати” своїх чотирилапих друзів (насамперед — собак та кішок) до своєї довгої відсутності. Ось що він радить зробити.

Одні вдома: ви йдете на роботу, вихованці залишаються. Застрахуйте їхнє життя

Поступово привчайте тварину до “нових” звичок у вашій поведінці

Такі дії, як одягання взуття, взяття ключів або відкриття вхідних дверей можуть викликати у собак або котів занепокоєння. Привчіть тварин до нової поведінки:

  • взуйтеся,
  • беріть ключі,
  • відчиняйте та закривайте двері, але не виходьте з квартири чи будинку.

Після закріплення нових асоціацій тварини звикнуть і не співвідноситимуть їх з тим, що ви “зникаєте” на 8-9 годин.

Зберігайте тишу та спокій, виходячи з дому

Найбільша помилка, яку роблять власники свійських тварин, полягає в тому, що вони створюють шум і гам, коли приходять і йдуть. Ці дії подразнюють тварин і сприяють їхній поганій поведінці. Натомість почастуйте тварину чимось смачним і спокійно йдіть на роботу, а при поверненні також залиште зайві емоції “за порогом”.

Одні вдома: ви йдете на роботу, вихованці залишаються. Застрахуйте їхнє життя

Зверніться за порадою до ветеринара

Деякі тварини постійно відчувають стрес через розлуку, часто завдаючи собі травм або викликаючи скарги сусідів гучним гавканням, якщо йдеться про собак. У певних випадках ветеринари можуть порекомендувати комплексні харчові добавки або рецептурні препарати, які допоможуть вашій тварині бути спокійнішим і не наражатися на стрес.

Створіть безпечний простір

Будь то вольєр, клітина або ціла кімната – знайдіть простір, в якому тварина почувається комфортно, і створіть позитивну асоціацію з нею. Переконайтеся, що створений простір доступний навіть тоді, коли ви або члени вашої родини вдома, щоб ця територія не була пов’язана виключно з відсутністю власника.

Related posts

One Thought to “Одні вдома: ви йдете на роботу, вихованці залишаються. Застрахуйте їхнє життя”

  1. Ганна

    Почитати про котів і собак ви так само можете на блозі Нове життя.

Leave a Comment