Догляд Краса

“Зробити це без шкоди неможливо”: чому лікарі проти видалення родимок у домашніх умовах

Незважаючи на те, що розробники соцмереж намагаються робити все можливе, щоб убезпечити людей від шкідливих порад псевдолікарів, відео з подібними лайфхаками все одно продовжують гуляти Інтернетом. Медики шоковані: все більше пацієнтів страждає через небезпечні тренди.

Останні кілька років саме ТікТок став головним місцем зародження різних б’юті-лайфхаків. Візажистів, косметологів, дерматологів — здається, вже у будь-якого фахівця, який зацікавлений у просуванні, є аккаунт у цьому додатку. На жаль, це має один великий мінус — дуже часто вирусяться дивні і навіть небезпечні поради, яким люди довіряють і пробують на собі.

Один із них — видалення родимок у домашніх умовах. Один блогер порадив припікати їх харчовою содою з оцтом або зрізати шпильками для волосся.

«Родинки є доброякісним утворенням шкіри, що складається з клітин меланоцитів, що виробляють пігмент меланін. Це не просто цятка або наріст. Видалити їх у домашніх умовах, не пошкодивши шкіру, практично неможливо», — каже дерматолог та доктор медичних наук Амелія Хаусауер в інтерв’ю New Beauty.

"Зробити це без шкоди неможливо": чому лікарі проти видалення родимок у домашніх умовах

Як пояснює експерт, під простими родимками може ховатися рак на різних стадіях. Видаляючи родимку самостійно, ви потенційно залишаєте в шкірі небезпечні клітини та утруднюєте діагностику для лікарів, оскільки місце родимки буде покрите рубцевою тканиною.

Крім того, це може спровокувати появу інфекції або навіть розвитку некрозу через відсутність стерильних інструментів та професійного досвіду.

«Вони припікають родимки оцтом! Хто взагалі таке міг порадити? Це теж може бути небезпечним для життя!», — попереджає лікар.

Позбутися і не згадувати: як можна видалити доброякісні новоутворення

Крім проблем зі здоров’ям, цей лайфхак ще може зіпсувати ваш зовнішній вигляд. У всіх, хто видаляв родимки, залишаються помітні шрами. Саме тому фахівці рекомендують по видалення родимок звертатися тільки до фахівців, які швидко виконають процедуру і зроблять все, щоб у вас не залишилося рубців.

Related posts

Leave a Comment