Валеріана лікарська
Про все

Валеріана лікарська

Серед великої кількості цілющих рослин валеріана лікарська займає лідируючі позиції. У народі її також називають котячий корінь, маун-трава або рожевий тисячолітник. Багаторічна рослина відноситься до сімейства валеріанових. Найчастіше воно росте на узліссях, схилах гір, у лісах, поблизу боліт та берегів річок. Що таке Валеріана в таблетках розповідають у цій статті https://ideas-center.com.ua/?p=16815.

Опис та хімічний склад

Трав’яниста рослина має специфічний запах та унікальний хімічний склад. Особливостями валеріани лікарської є наявність вертикального, короткого і товстого кореневища, навколо якого зосереджено безліч корінців; прямостоячого, борозенчастого, всередині порожнього стебла і розеточного, черешкового молодого листя. Квіти рослини є дрібні суцвіття, зібрані в пучок. Вони бувають блідо-рожевого, білого, блідо-фіолетового кольору. В результаті виростає плід, що має форму ребристої довгастої яйцеподібної летючої сім’янки з чубком.

Цвітіння настає вже на другому році життя валеріани лікарської та починається у червні місяці. Найцілющими вважаються коріння рослини, які широко застосовуються в галузі медицини.

Завдяки унікальному хімічному складу валеріана чарівним чином впливає на організм людини. Рослина складається з наступних компонентів:

  • алкалоїди – хатинін, актинідин, валерин та ін;
  • ефірне масло;
  • валеріанова та ізовалеріанова кислота;
  • дубильні речовини;
  • органічні кислоти;
  • ферменти та сапоніни.

Крім цього, рослина містить пінен, камфен, цукор, валепотріати, макро-і мікроелементи.

Валеріана лікарська

Лікувальні властивості рослини

Препарати на основі валеріани мають різні корисні властивості і призначаються навіть маленьким дітям. Лікарські засоби з рослини упорядковують серцево-судинну систему та ШКТ, зменшують збудливість центральної нервової системи та розслаблюють спазми гладких м’язів. Представник сімейства валеріанових приймається як заспокійливий, протизапальний та снодійний засіб. Препарати, виготовлені з трав’яної рослини, мають таку дію:

  • знижують тиск;
  • розширюють кровоносні судини;
  • знімають спазми венозних судин;
  • нормалізують роботу щитовидної залози

Валеріану лікарську призначають при запаленні легень, судомах, болях у ділянці серця, астмі, істерії, сильному серцебиття, мігрені, психічних розладах, нападах епілепсії, переляку, а також безсонні та порушеннях під час клімаксу.

Настоянки на основі рослини призначають дітям при нервовому розладі та переляку (дозування встановлюється залежно від віку). Також засоби з валеріани чудово лікують захворювання травної системи, покращують апетит і застосовуються при хворобах жовчних проток, печінки та жовчного міхура.

З валеріани лікарської роблять клізми, що допомагають вилікувати дизентерію і позбутися глистів. Рослина також приймається у профілактичних цілях.

Протипоказання до застосування

Важливо розуміти, що тривалий прийом валеріани протипоказаний всім людям. Неправильне використання лікарського засобу може призвести до порушення роботи органів травлення, а також головного болю, нудоти, збудженого стану. Не рекомендується застосовувати валеріану гіпертонікам та вагітним. Крім того, людям із хронічним ентероколітом протипоказано використання засобів, що мають у складі лікарську рослину.

Related posts

Leave a Comment